Homemade Peanut Butter

I started making my own peanut butter a few years ago after reading Make the Bread, Buy the Butter and was amazed by how easy it was! It’s more cost effective, especially given the amounts of peanut butter our household eats and it’s delicious! Store-bought peanut butter can range from $0.14-$0.32/oz. Homemade peanut butter costs about $0.12-$0.16/oz […]